Teknik Altyapı

Firmamızın teknik altyapı bilgilerini aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Donanım Altyapısı


Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız İstanbul Levent'te yer alan Radore Veri Merkezinde firmamıza özel olarak tahsis edilmiş kabinlerde donanım olarak kaliteli Dell marka sunucularımız yer almaktadır. Modern datacenter altyapımız ve modern internet servisimiz sayesinde profesyonel hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmaktayız. Sunucularımızın bulunduğu veri merkezi, İstanbul Levent’te bulunan MetroCity AVM’nin -4. katında yer almaktadır. MetroCity AVM’nin yapımı 2002 yılında tamamlanmış ve 2003 yılında hizmete açılmıştır. MetroCity AVM, Metro ulaşım hattı üzerine inşa edilmiştir. Her yerden çok rahat ulaşılabilecek bir pozisyondadır.

Donanım Altyapısı
Ağ Altyapısı

Ağ Altyapısı


İnternet altyapısı, İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) doğrudan bağlı bulunmaktadır. Sunucularımızın veri merkezinde bulunduğu lokasyonda Türk Telekom, Turk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Grid Telekom’un fiber altyapılarına doğrudan bağlanabilmektedir. Bağlantı, birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli Brocade NetIron XMR 16000’ler ile gerçekleştirilir. Müşterilerimiz de yine birebir yedekli Brocade MLXe-16 aggregation router’lar üzerinden network omurgasına bağlanır. İnternet servislerinde yük dengelemesi için Brocade ServerIron ADX 1000 switch’ler kullanılmaktadır. Talep edilmesi durumunda 100 Gbit ethernet erişim kapasitesi de mevcuttur.


Güvenlik Altyapısı


MetroCity AVM gelişmiş güvenlik sistemleri, yangın ihbar, yangın söndürme ve duman tahliye sistemleri ile 7 gün 24 saat kontrol altındadır. MetroCity AVM binası NFPA (Amerikan Ulusal Yangın Önleme Birliği) standartları dikkate alınarak kurgulanmıştır. Deprem anında yangın söndürme sisteminin etkin olarak çalışmasını sağlayacak önlemler alınmış ve doğalgazı kesen ventil sistemi kurulmuştur. Bina girişlerinde olası durumlarda itfaiyenin yangına rahatlıkla müdahale edebilmesi için itfaiye bağlantı ağızları bulunmaktadır.

Güvenlik Altyapısı
Yazılımsal Altyapı

Yazılımsal Altyapı


Elegansnet.com sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır.

Copyright © 2014 - 2021 - Elegansnet.com - Tüm Hakları Saklıdır.